پیشنهاد ویژه
پیشنهاد ویژه

چگونه می توان حضور آنلاین خود را برای مشاغل خود تنظیم کرد

حضور دیجیتال خود را ایجاد کنید

اگر در مورد مشاغل کوچک در سال 2020 چیزی یاد بگیریم ، این است که هیچ چیز سنگ تمام نمی شود. ما شاهد این بوده ایم که مدل های تجاری به هم خورده ، عادات و رفتارهای مشتری تغییر کرده و کسب و کارها دگرگون شده اند. بسیاری از این تغییرات شامل اتخاذ فن آوری های جدید و پذیرش استراتژی های دیجیتالی است.

اکنون ، بیایید بررسی کنیم که چگونه اتخاذ استراتژی های دیجیتال به شما کمک می کند حضور پررنگ آنلاین ایجاد کنید ، به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید ، روابط متقابل خود را با پایگاه مشتری فعلی خود برقرار کرده و آگاهی از نام تجاری را برای کل شرکت خود ایجاد کنید. از آنجا که رفتار مصرف کننده تغییر کرده است ، شما مجبورید با آنها در جائی که حضور دارند دیدار کنید: بصورت آنلاین.

احتمالاً بیشتر خریداران مشاغل با خدمات کاملاً آنلاین را انتخاب می کنند

نظرسنجی های انجام شده توسط نرم افزار مشاوره * نشان می دهد که مصرف کنندگان در حال حاضر از کانال های خرید آنلاین استفاده می کنند و این تنظیمات خرید را پس از COVID حفظ می کنند:

  • 67٪ از خریداران اظهار داشتند که احتمالاً ارائه دهنده خدمات با “سرویس کاملاً آنلاین” را انتخاب می کنند.
  • وقتی 35٪ از خریداران در مورد ترکیب مورد نظر خود برای استفاده از کانالهای آنلاین و تعامل حضوری س askedال می شوند ، ترجیح می دهند “بیشتر در کانالهای آنلاین تعامل داشته باشند” در دنیای پس از COVID-19.
  • 94٪ گزارش می کنند تجربه کلی آنها با تعاملات آنلاین با ارائه دهندگان خدمات انتظاراتشان را برآورده کرده است یا فراتر از آنها.

مصرف کنندگان به صورت آنلاین خرید می کنند ، اما لزوما منتظر دریافت خریدهای خود نیستند. نظرسنجی از CouponFollow نشان می دهد که در حالی که 74٪ از خریداران آنلاین مورد نظر ، تحویل را انتخاب کرده اند ، 55٪ حاشیه را انتخاب کرده اند. وانت ، و 48٪ خرید آنلاین و تحویل در فروشگاه را انتخاب کرده اند.

در واقع ، eMarketer می گوید که آنچه آنها می نامند افزایش یافته است کلیک کنید و جمع کنید ، که یک سیستم خرید آنلاین و انتخابی است. آنها انتظار دارند که خرید و فروش تجارت الکترونیکی با کلیک و جمع آوری در پایان سال 2020 به 58.5 میلیارد دلار برسد که 60.4 درصد افزایش دارد.

این تغییر در رفتار مصرف کننده فقط به خرده فروشی محدود نمی شود. مهم نیست که به دنبال چه چیزی هستند ، مصرف کنندگان برای یافتن اینترنت به اینترنت روی می آورند.

نحوه تنظیم حضور آنلاین خود

بنابراین ، اگر مصرف کنندگان در اینترنت پول خرج می کنند ، چگونه تجارت کوچک شما می تواند به بهترین شکل به آنها دسترسی پیدا کند؟ شما باید یک حضور آنلاین قوی ایجاد کنید. به چند روش می توانید این کار را انجام دهید.

یک وب سایت حرفه ای بسازید

وب سایت ها برای هر مشاغل ضروری هستند. اگر وب سایتی ندارید ، آنها نسبتاً آسان هستند برای ساختن خود ، یا این کار را به یک متخصص واگذار کنید. شما به یک نام دامنه نیاز خواهید داشت ، اما ممکن است نام دلخواه شما گرفته شود. نگران نباشید ، شرکت های زیادی نام دامنه می فروشند و اکثر آنها نسبتاً ارزان هستند.

لازم نیست نام دامنه شما با نام شرکت شما مطابقت داشته باشد. در عوض ، می توانید از کلمات کلیدی در توصیف تجارت خود استفاده کنید. به واژه هایی فکر کنید که مصرف کننده هنگام جستجوی کسب و کاری مانند تجارت شما به دنبال آن می گردد.

اگر برای تولید یک نام دامنه به کمک نیاز دارید ، ابزار تولید نام را در SCORE بررسی کنید.

مشتریان خود را در شبکه های اجتماعی حفظ کرده و آنها را هدف قرار دهید

استفاده از رسانه های اجتماعی در ایالات متحده بسیار گسترده است. مطابق با تا Statista ، حدود 233 میلیون کاربر شبکه اجتماعی وجود دارد که بیش از 70٪ از جمعیت ایالات متحده است.

در مانیفست گزارش می دهد 74٪ از مصرف کنندگان مارک های خود را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. 96٪ از این مصرف کنندگان در شبکه های اجتماعی با مارک هایی که دنبال می کنند تعامل دارند.

شما نیازی به حضور در هر سایت اجتماعی ندارید. در عوض ، بر روی مواردی که محبوب ترین بازار هدف شما هستند تمرکز کنید. با این حال ، شما هنوز هم باید در همه سایت های دیگر ثبت نام کنید تا هیچ کس دیگری نتواند از نام شما استفاده کند.

یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید

با توجه به نظرسنجی نرم افزار بررسی تأثیر خرده فروشی ، 56٪ از خرده فروشان تجارت الکترونیکی و حضور آنلاین خود را در سال 2021 در اولویت قرار می دهند. اگر قصد فروش محصولات بصورت آنلاین را دارید ، به تجارت الکترونیکی نیاز دارید. راه حل. شما چندین گزینه در اینجا دارید:

  • با افزودن ابزارهای تجارت الکترونیکی می توانید یک بستر تجارت الکترونیکی در سایت خود ایجاد کنید.
  • بسیاری از میزبانان وب بسته های تجارت الکترونیکی را ارائه می دهند.
  • با یک ارائه دهنده میزبان مانند Shopify یا BigCommerce وارد سیستم شوید.
  • در یکی (یا بیشتر) از بازارهای آنلاین بزرگ مانند آمازون ، eBay ، Walmart یا Etsy فروشگاه ایجاد کنید.

لازم نیست فقط یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید راه حل خود را در سایت خود داشته باشید و در بازارهای بزرگ نیز بفروشید.

بعلاوه ، فروشگاه آنلاین شما مجلل نیست ، اما باید کاملاً واضح و آسان باشد. 95 ٪ از مصرف کنندگان می گویند تصاویر واضح ، توضیحات محصول و در دسترس بودن سهام از اصلی ترین عواملی است که منجر به خرید آنلاین می شود.

یک نکته مهم: بسیاری از مصرف کنندگان در حال مرور و خرید از دستگاه های تلفن همراه خود هستند ، بنابراین بسیار مهم است که سایت و فروشگاه آنلاین شما برای موبایل مناسب باشد.

چگونه می توان به تجارت آنلاین جدید خود مراجعه کرد

برخلاف فیلم Field of Dreams ، “اگر آن را بسازید ، آنها می آیند” در مورد مشاغل آنلاین صدق نمی کند. شما باید به سایت خود مراجعه کرده و آگاهی شرکت خود را افزایش دهید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و همه آنها اساسی برای ایجاد حضور آنلاین هستند.

بیایید به تعدادی از آنها نگاهی بیندازیم.

با بهینه سازی موتور جستجو ، ترافیک را به سمت کسب و کار خود هدایت کنید

بهینه سازی سایت شما تا مصرف کنندگان بتوانند شما را هنگام جستجوی آنلاین کشف کنند بسیار مهم است. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) جز a بازاریابی موتور جستجو (SEM) است. هر دو ممکن است کمی پیچیده باشند ، بنابراین ممکن است بخواهید این کار را از خارج انجام دهید.

حدود 93٪ فعالیت آنلاین از یک موتور جستجو شروع می شود. این برای جستجوی آنلاین برای مشاغل محلی نیز. برای بهینه سازی برای موتور جستجو ، از کلمه کلیدی Google استفاده کنید ابزار برنامه ریز برای کشف اینکه کدام کلمات کلیدی برای کاری که کسب و کار شما انجام می دهد محبوب ترین هستند. همچنین به شما کمک می کند از آن کلمات کلیدی در کپی وب سایت خود ، به ویژه عناوین ، عنوان های فرعی و زیرنویس ها استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که در تمام دایرکتوری های آنلاین به روز شده اید

به طور فزاینده ای ، مصرف کنندگان به دایرکتوری های تجارت آنلاین اعتماد می کنند ، که فقط یک لیست آنلاین از مشاغل است (به نسخه آنلاین صفحات زرد فکر کنید). برای یافتن محصولات و خدمات مورد نیاز آنها. با ادعای لیست رایگان خود در Google برای کسب و کار من شروع کنید. ممکن است مشاغل شما قبلاً لیست داشته باشد ، اما اگر آن را “ادعا نکرده اید” ، احتمالاً صحیح یا کامل نیست.

از اطلاعات Google برای کسب و کار من برای ایجاد لیست در سایر فهرستهای جستجو و نقشه های محلی استفاده کنید. مطابق با SearchEngineJ Journal ، پنج دایرکتوری برتر آنلاین Google برای کسب و کار من ، اماکن بینگ ، یاهو ، Yelp ، و چهارگوشه . اگر صنعت شما فهرست آنلاین خود را دارد ، مانند Houzz و TripAdvisor ، آن ها را به لیست خود اضافه کنید.

با مرورهای آنلاین مشتریان بیشتری را تبدیل کنید

مطمئن شوید که لیست خود را در سایت های رتبه بندی و بررسی آنلاین ادعا می کنید. بسیاری از مصرف کنندگان هنگام جستجوی شرکت های دیگر ، “مشاغل جدید” را کشف می کنند. این سایت ها به ایجاد حضور آنلاین شما کمک می کنند زیرا مصرف کنندگان مرتباً به این سایت ها مراجعه می کنند.

  • 87٪ از مصرف کنندگان نظرات آنلاین را برای مشاغل محلی در سال 2020 مطالعه می کنند
  • 73٪ از مصرف کنندگان فقط به بررسی های انجام شده در ماه گذشته توجه می کنند
  • هنگام نوشتن نظر ، 20٪ از مصرف کنندگان انتظار دارند ظرف یک روز پاسخی دریافت کنند

اختصاص دادن وقت برای پاسخگویی به هر بازبینی در این سیستم عامل ها ، خوب یا بد ، بسیار مهم است ، زیرا مشتریانی که شما را درگیر بازخورد مثبت و منفی می کنند ، اطمینان بیشتری به توانایی شما در ارائه مشتری عالی دارند. خدمات.

از استفاده مجدد از هدف تبلیغات استفاده کنید

بودجه کم تبلیغات آنلاین می تواند نتایج بزرگی به شما برساند و به سرعت حضور آنلاین و آگاهی از نام تجاری شما را ایجاد کند.

اغلب ، مصرف کنندگان برای پیشبرد فروش به بیش از یک برداشت نیاز دارند. تبلیغات مجدد به هدف کمک می کند تا مصرف کنندگان لگدکشی را از طریق کانال فروش عبور دهند. مطابق با ReadyCloud Suite ، 46٪ از بازاریابان می گویند هدف گیری مجدد یکی از نادیده گرفته شده ترین روشهای بازاریابی آنلاین است. پاداش هدف مجدد این است که مصرف کنندگان هنگام گشت و گذار در سایت های دیگر ، محصولات شما – و نام تجاری شما – را در سراسر وب مشاهده می کنند.

Google AdWords محبوب ترین بستر تبلیغات جستجو است ، اما خرید تبلیغات در Bing یا Yahoo را نادیده نگیرید. هر بار که شخصی بر روی تبلیغات شما کلیک کند ، هزینه کمی پرداخت خواهید کرد – این به عنوان پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) تبلیغات.

تبلیغات در کانال های رسانه های اجتماعی نیز گزینه مقرون به صرفه ای است. راهنمای کامل Hootsuite را به تبلیغات در شبکه های اجتماعی .

برای ایجاد آگاهی از برند از محتوا استفاده کنید

“محتوا سلطان است” چند سال پیش به یک عبارت مهم تبدیل شد و این یک عنصر اساسی در ایجاد حضور آنلاین است. هرچه محتوای بیشتری ایجاد کنید ، مشتریان فرصت بیشتری برای کشف تجارت شما پیدا می کنند.

مسلماً شما باید به وب سایت و کانالهای اجتماعی خود محتوا اضافه کنید. ارسال محتوای ویدیویی به سیستم عامل های اجتماعی خود (از جمله YouTube) را در نظر بگیرید. به وب سایت هایی که مشتریان بالقوه شما از آنها استفاده می کنند ، فکر کنید. آیا آنها پست های مهمان را می پذیرند؟ نوشتن برای سایت های دیگر راهی عالی برای گسترش آگاهی از برند است.

em> نکته حرفه ای: با افزودن یک دکمه “اشتراک” به محتوای خود ، دید تجاری خود را افزایش دهید. این امر باعث می شود تا خوانندگان بتوانند محتوا و مارک شما را در شبکه های خود به اشتراک بگذارند.

خط پایین: اکنون آنلاین شوید ، حتی اگر فکر نکنید آماده هستید

اگر می خواهید به صورت آنلاین خود را نشان دهید ، باید بصورت آنلاین حاضر شوید. حضور داشته باشید. فعال باش. درگیر شوید

حتی اگر نمی دانید چگونه “آنلاین” خود را نشان دهید ، باز هم انجام این کار بسیار مهم است. نرم افزار می تواند به شما در دیجیتالی کردن قسمت هایی از تجارت کمک کند که شما را کارآمد و م keepثر نگه می دارد. و ما می توانیم به شما کمک کنیم.

یافتن نرم افزار مناسب می تواند طاقت فرسا باشد ، بنابراین اگر با تعداد زیادی از گزینه ها دست و پنجه نرم می کنید ، می توانید راه حل های مختلف را در مشاوره نرم افزار .

نرم افزار Advice و SCORE پیش از این برای کمک به مشاغل کوچک در تبدیل فعالیت های خود شریک شده اند. اگر کنجکاو هستید که چگونه می توانید از فناوری برای آنلاین شدن استفاده کنید ، وبینار اخیر آنها با SCORE انجام دادند .

اگر حتی نمی دانید از کجا شروع کنید ، می توانید با یک مشاور نرم افزاری که می تواند شما را از طریق ویژگی های مختلفی که ممکن است لازم داشته باشید راهنمایی کنید و یک تماس 15 دقیقه ای ترتیب دهید تا تحقیقات خود را در مسیر درست آغاز کنید.

روش شناسی ها

*

“تجربه های خدمات آنلاین حرفه ای” : تجارب آنلاین خدمات حرفه ای مشاوره نرم افزار در اکتبر سال 2020 بین 557 مصرف کننده بزرگسال انجام شد در ایالات متحده که در شش ماه گذشته صرفاً بصورت آنلاین خدمات حرفه ای را تهیه و استفاده کرده اند. ما س questionsالات را برای اطمینان از درک کامل معنی و موضوع مورد نظر در هر پاسخ دهنده تنظیم کردیم.

 

نرم افزار مشاوره COVID-19 HR Impact Survey در سپتامبر 2020 انجام شد. ما نظرسنجی 429 “رهبر خرده فروشی” ، تعریف شده به عنوان معاونان خرده فروشی ، مدیران خرده فروشی ، مدیران خرده فروشی ، یا هر نقش دیگری با مسئولیت های رهبری خرده فروشی ، یا هر نقش دیگر با مسئولیت های رهبری خرده فروشی در مشاغل مستقر در ایالات متحده. ما س questionsالات را برای اطمینان از درک کامل معنی و موضوع مورد نظر در هر پاسخ دهنده تنظیم کردیم.

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم