پیشنهاد ویژه
پیشنهاد ویژه

چگونه می توان اهداف را در میان هرج و مرج تعیین کرد

از دست دادن در اطراف ماست: از دست دادن زندگی ، از دست دادن شغل ، از دست دادن فضای کار ، از دست دادن ساختار مدرسه و روال زندگی. اینها فقط یک مشکل لجستیکی نیستند. آنها یک خطر سلامتی هستند. استرس طولانی مدت و زیاد مانند بسیاری از ما که امسال تجربه کرده ایم می تواند باعث خرابی مغز و بدن شود ، از حافظه و شناخت تا مشکلات گوارشی و فشار خون بالا تأثیر بگذارد.

وقتی “روز را غنیمت بشم” تبدیل به “مغز پراکنده من شود” ، چگونه وقت ، انرژی یا انگیزه ای برای تعیین اهداف پیدا می کنید؟

در مواقعی که احساس کنترل نمی شوند ، افکار ، عواطف و حتی اقدامات ما می توانند به شدت غیر قابل پیش بینی شوند. هرج و مرج محیط ما در زندگی ما آینه است. بسیاری سعی می کنند با سخت کوشی ، طولانی تر و سریعتر از هرج و مرج پیشی بگیرند. کارهایی که انجام می شود به صورت انبوهی از کار غیرمعمول و غیرمعمول است که باعث می شود زندگی ما حتی غیرقابل کنترل شود.

از قضا ، یکی از راه های به دست آوردن برخی از ظواهر کنترل این است که بپذیریم بر محیط خود کنترل نداریم. این طرز تفکر ساده تسلیم اجازه می دهد تا مغز ما برای حل مسئله به همان چیزی تغییر دهد که می توانیم کنترل کنیم: پاسخ ما به آنچه در اطراف ما اتفاق می افتد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که شما را در یک چارچوب ذهنی مناسب قرار می دهد تا بتوانید از طریق هدف گذاری همچنان در جهت آینده بهتر خود کار کنید.

1 وضعیت فعلی ذهن خود را کاوش کنید.

با نوشتن هر احساسی که هنگام فکر کردن در مورد وضعیت فعلی خود ایجاد می شود ، شروع کنید. اگر تجارت شما به دلیل رکود اقتصادی در روزهای سختی باشد ، ممکن است خشم ، غم و درماندگی را تجربه کنید. این احساسات را با حروف بزرگ در بالای صفحه بنویسید تا نشانه تصویری داشته باشید. سپس یک تایمر را به مدت 15 دقیقه تنظیم کنید و هرچه سریعتر به ذهن شما خطور می کند بنویسید. این رویه ، با پشتیبانی تحقیقات ، به ما امکان می دهد تا احساسات خود را به روش های تولیدی درک کرده و از طریق آنها دیدگاه تازه ای برای حرکت به جلو پیدا کنیم. بدون چشم انداز جدید ، ما در یک چرخه افکار منفی و سرزنش کننده گیر افتاده ایم که ما را از انطباق – یک عنصر مهم برای کارآفرینی در هر شرایط جهانی – فلج می کند.

2. دیدگاه تغییر یافته خود را به سمت اهداف خود هدایت کنید.

همه گیری در همه تعاریف کلمه اختلاف جهانی ایجاد کرده است. همچنین اگر فرصتی برای انتخاب آن فراهم شود ، فرصتی به همراه می آورد. بگذارید بگوییم عرضه اولیه محصولات شما در سال 2020 فقط به منظور ایجاد جامعه اداری بوده است تا شاهد این باشد که بسیاری از مشاغل به تنظیمات دائمی کار از خانه روی آورده اند. ترس و وحشت باعث می شود که پرتاب را از بین ببرید و سعی کنید تا آنجا که می توانید پول سرمایه گذاری پس بگیرید. یک دیدگاه آرام و مبتنی بر این زمینه به شما امکان می دهد تا روشهای محوری – شاید گسترش مفهوم “جامعه” در فضای طبیعی طبیعی COVID را ایجاد کنید – چیزی که می تواند محصول حتی بزرگتر از آنچه قبلاً داشتید باشد.

همچنین از فرصت استفاده کنید و اهداف خود را انسانی کنید. این بدان معناست که همه آنچه در لیست اهداف 2021 شما قرار دارد ، نباید (یا باید) ماهیتاً ملموس یا سودآور باشد. برای شروع س yourselfالات زیر را از خود بپرسید:

چه چیزی باعث خوشحالی من می شود؟ چگونه می توانم تعداد آن لحظات را افزایش دهم؟

در زندگی خود کمتر از چه چیزی دوست دارم؟ چگونه می توانم به آن دست پیدا کنم؟

چه زمانی کمترین احساس ارتباط با خودم و دیگران را دارم؟ چگونه می توانم این احساسات را کاهش دهم؟

3 خود مراقبتی هدفمند را در برنامه روزانه خود ادغام کنید.

به جای اینکه خودسرانه “مراقبت از خود” را به برنامه خود اضافه کنید ، نوع مراقبت از خود را که مستقیماً با مسئله شما مقابله می کند دنبال کنید. برای بسیاری ، هرج و مرج شتابزدگی را دعوت می کند. عجله باعث بی احتیاطی و استرس می شود. مراقبت از خود با هدف می تواند سرعت شما را کم کند و قصد شما را به روز بیاورد. مفهوم چند وظیفه ای را از واژگان خود حذف کنید. در جای خود ، این دستورالعمل ساده را که به آموزه های بودایی منسوب است ، دنبال کنید:

همزمان یک کار را انجام دهید.
آهسته و آگاهانه این کار را انجام دهید.
به طور کامل انجام دهید. کمتر کار کنید.
بین چیزها فاصله بگذارید.

ما با سه کارآفرین صحبت کردیم که بسیاری از ترس ها ، تردیدها و عدم اطمینان های مشابه را دارند که تقریباً از نظر طنز رایج هستند. در نظر بگیرید که چگونه سال جدید را تحمل می کنند و آیا می توانید از روش آنها درس بگیرید.


مونیکا فولرتون

بنیانگذار همسر.
لاس وگاس ، نوادا

من به عنوان یک همسر نظامی ، درجه بالایی از انعطاف پذیری ، سازگاری و انعطاف پذیری در اهدافی که تعیین کرده ام ایجاد کرده ام ، دلیل اصلی آن ماهیت شغل همسرم است. به عنوان یک مادر دوقلو با یک روز کار در شرکت های آمریکایی و یک بنیانگذار استارتاپ ، وقت من همیشه وقت خودم نیست. ورود COVID-19 بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر گذاشته است. همچنین باعث شد که ما واقعاً در مورد زنده بودن بازار خود س questionال کنیم ، اما اهداف ما تأیید کردند که کار ما مهم بوده و باید تحقق یابد.

همسران و جانبازان نظامی به دلیل گذرا بودن زندگی نظامی برای یافتن شغل سنتی تلاش می کنند و ما می دانیم که بازار ما نیاز فراتر از فروش را تأمین می کند. ما بسترها ، ابزارها و منابع لازم را برای خانواده های مستحق نظامی فراهم می کنیم تا صرف نظر از اینکه ارتش آنها را در کجا قرار می دهد ، درآمدزایی کنند.

شما تنها نیستید. مهم نیست که آرزو دارید چه کاری انجام دهید ، احتمالاً شخصی وجود دارد که قبلاً در کفش شما بوده یا بوده است. برای برقراری ارتباط ، رشد ، یادگیری و یافتن پشتیبانی ، جامعه ای از افراد همفکر خود را جستجو کنید.

  1. خودتان را به همین دلیل برگردانید که چرا در وهله اول حتی این سفر را شروع کرده اید. آن احساسات توانمندی ، تأثیر و عزم را به خاطر دارید؟ به کسانی که اجازه می دهند شما را به مرحله بعد برسانند.
  2. شما مجبور نیستید چرخ را دوباره اختراع کنید. چه اهداف کوچک و عملیاتی را می توانید تعیین کنید که سوزن را حرکت دهد؟ پیشرفت و پیشرفت با گذشت زمان اتفاق می افتد.
  3. آن را پیچیده نکنید. اهداف خود را به یک جمله که نتیجه گرا باشد ساده کنید.
  4. به خود لطف کنید. هیچ توپ بلوری وجود ندارد که به ما بگوید در طرف دیگر این مانع چیست. همینطور که پیش می روید به خود اجازه یادگیری دهید.

سیمون مارسیگلیا

موسس و رئیس خدمات ایستگاه های گاز ، شرکت.
میامی ، فلوریدا

تعیین هدف البته برای همه صاحبان مشاغل برای اندازه گیری موفقیت امری حیاتی است ، اما از نظر من این مهم برای حفظ انگیزه است. همانطور که تعیین هدف مهم است ، مردم اغلب آنچه را که پس از رسیدن به یک هدف می آید فراموش می کنند. یکی از رازهای موفقیت من این است که به کار خود ادامه دهم گویا هرگز به اهداف شخصی خودم و شغلی نرسیده ام. در کار با این روش ، من معتقدم شما هرگز نمی توانید از خود راضی باشید.

یکی از بزرگترین اهداف من انتقال تجارتم به ایالات متحده بود. [از ایتالیا]. انتقال دفتر مرکزی و خانواده ام به یک کشور جدید هم با احساسات مثبت و هم با احساسات منفی همراه بود – یک شهر جدید جذاب و دنیای ممکن برای تجارت من ، همسرم و دخترم. و در حالی که نمی توانم با همکاران ایتالیایی ام درگیر باشم اقیانوس ها را از خانواده خود دور کنیم.

بیش از هر زمان دیگر ، شما باید قادر باشید سریع محوری کنید و در برابر ایده های جدید باز باشید ، زیرا همه چیز در شرایط روزمره تغییر می کند ، همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت یک روند رشد است. اگر یک هدف فعلی به دلیل شرایط موجود دیگر قابل اجرا نباشد یا دیگر منطقی نباشد ، من به خودم و تیمم یادآوری می کنم که اگر شرایط خارج از کنترل ما تغییر کند ، انعطاف پذیر است. ممکن است مجبور شوید شاخص های اصلی عملکرد یا جدول زمانی یک معیار خاص را دوباره ارزیابی کنید. تا زمانی که هدف نهایی مشخص ، قابل اندازه گیری و مرتبط باقی بماند ، هیچ سناریویی در آینده وجود ندارد که به طور کامل روند تعیین هدف شما را قطع کند.

کورینا تورستون

هنرمند ، نویسنده و سخنران حرفه ای حیات وحش.
باره ، ورمونت

آینده همیشه نامشخص است. آن را از شخصی بگیرید که در 18 سالگی به یک بیماری مزمن و ناتوان کننده مبتلا شده و شش سال آینده را بیشتر در بستر بیماری گذرانده است: برنامه های شما برای حلقه حل می شود و اهداف شما تغییر می کند. مشکلی نیست ناراحت یا ترسیده و ناامید نشوید زیرا برنامه های شما فقط توسط چیزی ریشه کن شده است. به اطراف خود نگاه کنید و ببینید چه فرصت هایی وجود دارد و در صورت نیاز تجارت خود را در آن جهت مانور دهید. فقط به این دلیل که آنها را یادداشت کرده اید ، درگیر برنامه ها یا اهداف خود نباشید.

یک سال پیش ، هرگز فکر نمی کردم ماسک هایی بسازم که آثار هنری من روی آنها چاپ شده باشد و اکنون آنها پرفروش ترین کالای من هستند. من نمی توانستم برای همه گیری جهانی برنامه ریزی کنم ، اما وقتی خرده فروشان تعطیل شدند و مردم کمربندهای خود را محکم کردند وقتی صحبت از کارهای هنری و محصولات مربوط به آن شد ، لازم بود خودم را با شرایط وفق دهم ، کارهای بیشتری در اینترنت انجام دهم و محصولات جدیدی داشته باشم که ناگهان مورد توجه قرار می گیرند. ضروری است.

آینده هرگز تضمین نمی شود و همیشه چیزی پیش خواهد آمد. اهداف خود را تعیین کنید و راهی واضح برای رسیدن به آنجا تشکیل دهید ، اما فضای غیرمنتظره ای را ترک کنید. شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید ، اما می توانید نحوه واکنش و سازگاری خود را با چیزها کنترل کنید. مایل باشید چیزهایی را که کار نمی کند رها کنید و بسته به شرایط آنها را تغییر دهید یا به چیز دیگری تبدیل کنید.

این مقاله در اصل در شماره ژانویه / فوریه 2021 مجله SUCCESS .
عکس توسط جیکوب لوند / Shutterstock.com

سسیلیا میس نویسنده و ویراستار تمام وقت مستقر در دالاس ، تگزاس است. علاوه بر موفقیت ، کارهای او در Time Out Dallas، Rewire، Healthline و دیگران ظاهر شده است. خارج از کار ، او والیبال ساحلی بازی می کند ، سعی در آشپزی در خانه دارد و با شور و حرارت در تلاش است تا گربه خود ، Nola ، Insta را مشهور کند.

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم