پیشنهاد ویژه
پیشنهاد ویژه
ووچر

کسب مزیت رقابتی در کسب و کار

شروع یک تجارت از یک طرف با هیجان و از طرفی با بیمه و هراس همراه است، مخصوصاً اگر اولین تجارت کاری شما باشد. مسائل زیادی وجود دارد که باید بر آن فائق آیید، از جمله ارائه پیشنهاد منحصر به فرد فروش یا نقطه تمایز (USP) و تامین بودجه لازم شروع کسب و کار. در این مقاله قصد داریم روش‌هایی بیان کنیم که توسط آن می‌توانید برتری خود را نسبت به رقبا حفظ کنید و یا به عبارتی به مزیت رقابتی صنعت دست یابید. نکته حائز اهمیت این است که در درجه اول کسب و کار شما باید با قوانین و مقررات مطابقت داشته باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است مسائل حقوقی به وجود آید که شرکت‌ را در معرض خطر قرار دهد. قراردادها باید دقیق باشند، اقدامات ایمنی باید لحاظ شود. همچنین بسیاری از مسائل دیگر باید طبق پروتکل تعریف شده انجام شود. در نهایت باید برای هر اتفاقی آماده داشته باشید. حال ببینیم چگونه می‌توان در کسب و کار به مزیت رقابتی دست یافت.

 

روش‌های کسب مزیت رقابتی

بر تولید لید (Lead) تمرکز کنید و نه فقط فروش

این اعتقاد وجود دارد که فروش یک شرکت ضامن بقای آن است. بدیهی است کسب درآمد برای شرکت‌ها تفاوت ایجاد می‌کند. هیچ شکی در اهمیت فروش نیست. با این حال، فروش از طرف مشتری ایجاد می‌شود. کسب و کارهایی که نتوانند نیازهای مخاطبان خود را در نظر بگیرند، نمی‌توانند در فروش به مزیت رقابتی دست یابند. همه چیز از مشتری شروع می‌شود. این بدین معنی است که باید مسائل پیش روی مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید تا دریابید محصولات و خدمات چگونه می‌تواند مشکلات آنان را حل کند. بدون داشتن مشتری فروش معنی ندارد.

محصول نفروشید، راه حل بفروشید

پیرو نکته قبل، شناسایی مخاطب تنها نیمی ‌از تلاش است. در مرحله بعد، باید کالا و خدمات خود را به گونه‌ای معرفی کنید که تنها لیستی از ویژگی‌ها نباشد، بلکه لیستی از مزایا باشد. فروش راه‌حل بسیار قدرتمند‌تر از فروش محصول بر اساس ویژگی‌های آن است. تمامی ‌اینها به مسائل پیش روی مخاطب هدف شما برمی‌گردد و اینکه شما چگونه می‌توانید برای حل مشکل او برنامه ریزی کنید.

مزیت رقابتی
مزیت رقابتی

 دیرتر باز کنید. (خیلی ساده است اما جواب می‌دهد)

کسب و کارهای سنتی معمولاً در ساعات اولیه صبح و بعد از ظهر ساعات کسل آوری را تجربه می‌کند، زیرا در این زمان مشتریان نمی‌توانند محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند، فقط به این دلیل که خود نیز بر سر کار حضور دارند. صبح زود نمی‌تواند خیلی کمک کننده باشد.  به جای آن می‌توانید یک ساعت دیرتر کار خود را شروع کنید و از طرفی یک ساعت دیرتر تعطیل کنید. این کار باعث می‌شود مشتریانی که در محل کار خود حضور داشتند فرصت یابند تا قبل از بسته شدن به فروشگاه شما سر بزنند.

از ووچر و تخفیف استفاده کنید

بسته به کسب و کارتان، ممکن است در برخی از مواقع سال تجارت پر رونق‌تری را تجربه می‌کنید. عنوان مثال، فروشگاه‌های اسباب بازی فروشی در هنگام تعطیلات سود بیشتری به دست می‌آورند. رقابت بر سر مشتری بالا است. ممکن است برایتان این سوال پیش آمده باشد که آیا تبلیغات دهان به دهان کالاها و خدمات برای کسب مزیت رقابتی کافی است یا نه؟ در این زمینه می‌توانید با ارائه تخفیف و ووچر نه تنها مشتریان را ترغیب به بازگشت کنید، بلکه به عنوان ابزار تبلیغات دهان به دهان از آن استفاده کنید.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم