پیشنهاد ویژه
پیشنهاد ویژه

چرا داده های جستجو بزرگترین سرمایه تجاری شما در سال 2021 است

کریس پیت ، مدیرعامل جهش عمودی ، ارزش داده های جستجو را هنگام پاسخ به عدم اطمینان بازار در سال 2021 توضیح می دهد.

بعد از یک سال که عدم قطعیت آن را تعریف کرد ، قول چندانی برای پیش بینی بیشتر زندگی در مراحل اولیه سال 2021 وجود ندارد. اقدامات در حال تغییر قفل ، مقررات جدید تجارت و یک سال وقایع پیش بینی نشده به ارزش یک سال پیش بینی هر چیزی برای 12 ماه آینده دشوار است.

از طرف مثبت ، ما بیشتر سال 2020 را یاد گرفتیم که چه بخواهیم و چه نخواهیم با چنین سطح عدم اطمینان مقابله کنیم.

یکی از بزرگترین درسهای بازاریابان جستجو در سال گذشته این است که بینش جستجو فقط برای سئو نیست. آنها همچنین بزرگترین سرمایه تجاری برای پاسخگویی سریع به تغییرات بازار هستند ، که برای مارک هایی که به دنبال بهبود و رشد در سال 2021 هستند بسیار مهم خواهد بود.

قدرت بینش جستجو برای هوش تجاری

در حالی که بازاریابان به تغییر سریع عادت دارند ، سال 2020 سالی بود که کل صنایع می توانستند یک شبه به بن بست برسند. مسافرت بین المللی ، غذاخوری رستوران و خرید درون فروشگاهی تنها چند مورد از تجملاتی بود که هنوز متوقف نشده است ، اما مردم انگلیس هنوز پول خرج می کردند – آنها فقط به گونه دیگری هزینه می کردند.

با توجه به داده های مک کینزی ، خرده فروشی 10 سال تحول دیجیتالی را در فاصله 90 روز تجربه کرده است ، اوایل سال گذشته در همه گیر . در همین حال ، آمار ONS برای فروش آنلاین به عنوان درصدی از کل فروش نشان می دهد که پس از افت قیمت پس از بازگشایی فروشگاه ها در ماه ژوئن ، فروش آنلاین بالاتر از سطح قبل از Covid باقی مانده و در ماه اکتبر رشد مجدد خود را آغاز کرد.

مشکل مشاغل در طول این بحران این بوده است که صنایع مختلف به طور نامتناسبی مورد حمله قرار گرفته اند و تغییر محدودیت ها می تواند بر رفتار مصرف کنندگان یک شبه تاثیر بگذارد.

ناگهان ، هر آنچه بازاریابان فکر می کردند از رفتار مصرف کننده اطلاع دارند ، بی ربط شدند. شیوع تازه ، اقدامات جدید در مورد قفل کردن ، ممنوعیت سفر و گزینه های جدید تنها برخی از وقایع 12 ماه گذشته است که عادات خرید را تحت تأثیر قرار داده است ، تا آنجا که در عصر دیجیتال هرگز ندیده ایم.

در طول این بحران ، داده های جستجو ما را در ارتباط با بزرگترین نگرانی ها ، علایق ، نیازها و خواسته های مصرف کنندگان در سراسر کشور نگه داشته است ، با تغییر آنها.

در ماه ژوئن ، جهش عمودی منتشر کرد مجموعه ای از روندهای جستجو ، که توسط Google برای بازیابی پس از Covid-19 به اشتراک گذاشته شده است . این بینش فراتر از روندهای آشکار ، مانند پایین آمدن رزرو سفر ، بود و تصویری دقیق تر از چگونگی تأثیر منافع مصرف کننده توسط همه گیر ارائه می داد.

در اینجا خلاصه ای سریع از برخی از بینش ها آورده شده است:

  • جستجو برای “پرده ، سایه و کرکره” 109.95٪ افزایش یافت
  • جستجو برای “مبلمان اداری” 83.74٪ افزایش داشت
  • جستجو برای “دوچرخه و لوازم جانبی” 71.32٪ افزایش داشت
  • جستجو برای “پخت و پز” 66.85٪ افزایش داشت
  • جستجوهای مربوط به “حیاط ، باغ و پاسیو” 57.81٪ افزایش داشت
  • جستجوهای مربوط به “بهسازی و نگهداری منزل” 45.07٪ افزایش داشت
  • کاهش شدید جستجوی لوازم الکترونیکی مصرفی
  • کاهش شدید در جستجوی لباس ، لوازم آرایشی و زیبایی

حتی در این مرحله ابتدایی همه گیری ، داده های جستجو نشان داد که مصرف کنندگان علاقه کمتری به هزینه های بیهوده نشان می دهند و توجه خود را به فعالیت های بهبود سلامتی ، تندرستی و افزایش زمان صرف شده در خانه معطوف می کنند. p >

حتی در اوج بحران جهانی ، شرکت هایی که تغییر منافع مصرف کننده را تشخیص دادند ، توانستند نسبت به آنها واکنش نشان دهند. برخی موفق به تحمل طوفان شدند در حالی که برخی دیگر با برآورده ساختن سریع نیازهای مصرف کنندگان توانستند رشد کنند.

همانطور که در جستجو کردیم مقاله بینش رستوران ها و غذاهای آماده ، غذاخوری های محلی که از افزایش تقاضای غذای آماده استفاده می کنند در بهترین وضعیت برای تهیه آن از طریق قفل شدن قرار دارند – و نه تنها غذاهای سنتی بلکه کافه ها و رستوران هایی که خدمات خود را متناسب با نیازهای منطقه محلی آنها.

داده های جستجوی Google برای غذای آماده.

تبدیل داده های جستجو به تصمیمات تجاری دقیق تر

متأسفانه ، هیچ زبانه هوش تجاری در Google Ads یا Search Console وجود ندارد (به هر حال هنوز اینگونه نیست) بنابراین برای استخراج بینش های ارزشمند مجبوریم داده های خام را کار کنیم. به عنوان مثال ، برای یکی از مشتریان خود که دارای مکان های تجاری بسیاری در سراسر کشور است ، ما داده های جستجوی جغرافیایی را از Google Ads به Microsoft PowerBI وارد کردیم که به ما امکان می دهد این داده ها را به روش های جدید تجسم کنیم.

داده های جستجوی جغرافیایی که از طریق PowerBI تجسم یافته اند.

ما این داده ها را تقسیم بندی و اصلاح کردیم تا بینش جدیدی را نمایش دهیم ، مثلاً در جایی که تبلیغات ما در ارتباط با هر مکان شعبه نشان داده می شد. در تصویر زیر ، رنگ زرد نمایش تبلیغات نزدیک به یک شاخه نزدیک است در حالی که رنگ قرمز افرادی را نشان می دهد که تبلیغات بدون شاخه در آن نزدیکی است و اندازه الماس نشان دهنده حجم برداشت است.

نقشه ای که نمایش تبلیغات Google را در نزدیکی شاخه نزدیک (زرد) نشان می دهد و افرادی که تبلیغات بدون شاخه در آن نزدیکی (قرمز) را مشاهده می کنند. اندازه الماس نشان دهنده حجم برداشت ها است.

این موارد بسیاری از مناطق را نشان می داد که مشتری ما برای تبلیغاتی که بعید بود بازدید از فروشگاه ایجاد کند ، هزینه می پرداخت. اکنون ، ممکن است اولین غریزه ما این بوده است که با هدف قرار دادن مکان ، مناطقی را کنترل کنیم که اتلاف پول در آن تبلیغات را متوقف کنیم – اما اگر حتی بیشتر به عمق داده ها بپردازیم ، چه می کنید؟

در این مرحله ، ما باید به دنبال نقاط ضعف در داده های خود باشیم زیرا اینجاست که فرصت های بینش عمیق تری پیدا می شود. س obviousال واضحی که به ذهن خطور می کند این است که فاصله هر یک از این برداشت های تبلیغاتی از نزدیکترین شعبه چیست؟

با کمی کمک از API ماتریس فاصله Google ، می توانیم پیدا کنیم فاصله از نزدیکترین حق رای دادن از هر مکان برداشت و داده های ما را تقسیم کنید تا تمام مکانهای دارای بالاترین نمایش و در هرجای دیگر کمتر از پنج مایل با نزدیکترین حق رای دادن را حذف کنید.

نقشه برای کمک به درک بهترین مکان برای باز کردن شاخه های جدید.

این دو مکان با تعداد زیادی از نمایش تبلیغات بدون حق رای دادن محلی را نشان داد: منچستر و پورتسموث. اینها دو شهر بزرگ هستند که مشتری ما بدون نیاز به بازده ، پول خود را در تقاضای زیاد خرج می کرد.

به جای متوقف کردن صرف هزینه تبلیغات در این مکان ها ، با کمی عمیق تر رفتن در داده ها ، ما دو مکان اصلی را پیدا کردیم که مشتری ما می تواند امتیازات جدیدی را باز کند و از تقاضای محلی خود استفاده کند – یک تصمیم بزرگ تجاری کشف شده و کاملاً به لطف بینش جستجو کنید.

در بخش لباس خرده فروشی ، چندین مشتری با استفاده از داده های جستجوی ما می توانند دسته بندی لباس را در صفحه اصلی ، صفحات فرود ، کمپین های ایمیل و پست های وبلاگ خود اولویت بندی کنند. با مقایسه روند فصلی با سالهای گذشته و بررسی سنسورهای کوتاه مدت مورد علاقه ، می توان تعیین کرد که کدام لباس لباس بیشترین علاقه را دارد و کدام یک گرم نیست.

مثال دیگر ، در صنعت غذا ، داده های جستجو به مشتریان ما کمک می کند تا تصمیم بگیرند چه موقع کریسمس ، ولنتاین و سایر منوهای فصلی خود را راه اندازی کنند. در طی چند سال گذشته ، Veganuary معامله بزرگی برای مارک های بخش مواد غذایی بوده است و ما از داده های جستجو برای کمک به مشتریان خود در تعیین زمان مناسب برای سرمایه گذاری در این روند و حتی قرار دادن لیست های آنها استفاده کرده ایم. .

داده ها از Google Trends که به Veganuary

علاقه نشان می دهد

محدود کردن داده های زمان واقعی

به هر تجسم داده در چند سال گذشته نگاه کنید و احتمالاً جهش ها یا افتهای عمده ای را برای سال 2020 مشاهده خواهید کرد. از بسیاری جهات ، مقایسه داده های 12 ماه گذشته با سالهای گذشته ارزش محدودی دارد زیرا عوامل محیطی بر آن تأثیر می گذارند داده ها به شدت تغییر کرده اند.

این عوامل محیطی نیز با در نظر گرفتن اقدامات جدید قفل ، پیامدهای Brexit و تغییرات بازار ناشی از هر دو ، همیشه در حال تغییر هستند.

در طول سال 2020 ، بینش های جستجو برای بخش های مختلف منتشر کردیم ، از خرده فروشی به مدیریت پسماند . برخی از این بینش ها به سمت روندهای گسترده ای از جمله افزایش سهم خرید آنلاین است ، اما ما باید این موارد را پس از اختلال در Covid-19 زیر س questionال ببریم.

نمودار: نمودار Google آینده خرده فروشی
شکل >

به عنوان مثال ، داده های Google پیش بینی می کند که سهم خریدهای آنلاین تا سال 2024 به 22٪ برسد – یک افزایش چشمگیر از 14٪ در سال 2019. با این حال ، پیش بینی اینکه همه گیری چه تأثیرات پایداری بر رفتار مصرف کننده خواهد داشت ، دشوار است ، که داده های تاریخی را نسبت به قبلاً بود.

تنها راه برای تأیید روند در حال تکمیل ، محدود کردن داده های زمان واقعی و مقایسه یافته ها با پیش بینی ها است.

این در حالی است که انجام پیش بینی های طولانی مدت دشوارتر است ، این امر به مشاغل کمک خواهد کرد تا فرصت های کوتاه مدت را پیدا کنند. یک درس مهم از همه گیری تاکنون این است که می توان فرصت های جدیدی را در مکان های شگفت آور یافت – همانطور که در مقاله بینش جستجوی خرده فروشی ، در ماه اکتبر.

داده های Google Trends که به” بالون “علاقه نشان می دهند تحویل ‘، رفتار جدید مشتری در حین قفل کردن.

در این شرایط ، اگر پس از ظهور روندها پاسخ می دهید ، احتمال اینکه قبل از رفع مشکلی دوباره تغییر کرده باشند ، وجود دارد.

کلید مارک ها در این سال محدود کردن داده های زمان واقعی است به طوری که شما همیشه از اطلاعات جدید برای اطلاع تصمیمات تجاری استفاده می کنید. مشکل این است که جمع آوری داده ها از ده ها منبع و سپس استخراج بینش از آنها می تواند وقت گیر باشد ، تا آن زمان اطلاعات زمان واقعی شما چندان به روز نیست.

به همین دلیل ما سیستم عامل اتوماسیون هوشمند خود را ایجاد کردیم ، Apollo Insights ، که داده های جستجوی بی درنگ را از صدها منبع در گزارش ها و تجسم ها جمع آوری می کند که بصیرت را در هنگام وقوع نشان می دهد.

“سهم جستجو” به عنوان معیاری برای سهم بازار

سهم جستجو تعداد جستجوی ارگانیک برای نام تجاری شما را با رقبای مستقیم شما مقایسه می کند تا سهم بازار شما را ترسیم کند – و چگونگی تغییر آن در طول زمان. این یک اندازه گیری مهم برای موفقیت برند شما در چنین شرایط ناپایدار و KPI طولانی مدت برای موفقیت در بازاریابی جستجو است.

ساده ترین راه برای سنجش سهم جستجو این است که نام تجاری خود را در Google Trends تایپ کنید و سپس رقبای خود را اضافه کنید تا ببینید که میزان علاقه چگونه است.

داده های Google Trends نشان دهنده علاقه نسبی در نایک ، آدیداس ، New Balance و Under Armour.

این به شما اعداد خاصی نمی دهد اما برای مقایسه اینکه در مقابل رقبای خود ایستاده اید ، یک مقایسه سریع و بصری ارائه می دهد.

برای سنجش جامع تری از سهم جستجو ، به یک حساب Google Ads فعال نیاز دارید که برای دسترسی کامل به داده های کلمه کلیدی به اندازه کافی هزینه می کند. اساساً ، شما می توانید تمام رقبای خود را در ابزار Keyword Planner تایپ کنید و سپس آنها را به گروه تبلیغات جدید اضافه کنید تا جستجوهای ماهانه ارگانیک را ردیابی کنید.

همچنین می توانید با استفاده از جستجوهای تاریخی ماهانه ، تغییرات حجم جستجوها را در 12 ماه گذشته مقایسه کنید.

اندازه گیری سهم خود از جستجو با سرعت تغییر در این زمانهای بی سابقه بیش از هر زمان دیگری مهم است. این روش مطمئن ترین روش برای سنجش سهم بازار شما و سریعترین راه برای سنجش موفقیت در پاسخهای سریع سریع با استفاده از داده های زمان واقعی است ، همانطور که در بخش قبلی بحث کردیم.

ما در مورد SEO نجات دهنده بودن صحبت کردیم در مواقع بحرانی ، حتی اگر کمپین های پولی را متوقف کنید ، همچنان ترافیک ارزشمندی را به خود جلب می کند. با این حال ، داده های جستجوی ما که اکنون به آنها دسترسی داریم ، می توانند اطلاعات بسیار بیشتری از فعالیت های جستجوگرها ما را ارائه دهند. این بینش ها می تواند تصمیمات تجاری هوشمندتری را تأمین کند و به مارک های تجاری اجازه دهد در زمان واقعی نسبت به روند بازار واکنش نشان دهند ، که در سال 2020 بسیار مهم به اثبات رسید – و در سال آینده نیز ادامه خواهد داد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم