پیشنهاد ویژه

بازاریابی تعاملی

بازاریابی

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ 20 بازدید
پیشنهاد ویژه
بازاریابی تعاملی

بازاریابی تعاملی

حیات یک کسب و کار به یافتن و برقراری ارتباط با مشتریان جدید وابسته است. در این میان برخی از روشهای بازاریابی بیشتر از بقیه برای کسب و کارها اثربخش است. یکی از این تکنیک ها بازاریابی تعاملی نام دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 بازاریابی تعاملی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، بازاریابی تعاملی و یا بازاریابی رویداد یا بازاریابی تجربی، استفاده از روش‌های متفکرانه جهت تعامل با مخاطبان هدف است. چنین تعاملی فرصت های بی شماری در اختیار شرکت ها اعم از بزرگ و کوچک قرار می دهد. بازاریابی تعاملی هم در مورد کسب و کارهای B2C و هم B2B کاربرد دارد.

 مثال هایی از روش های بازاریابی تعاملی 

  • ایجاد صفحه رسانه های اجتماعی و تعامل با فالوورهای کنونی و جدید
  • ترویج ورزش با ارائه کلاس‌های ورزشی و آمادگی جسمانی
  • تولید ویدیو با هدف حل مشکلات خاص جامعه مخاطب

بازاریابی رسانه ای به ابزارهایی جهت اندازه گیری عملکرد شرکت نیاز دارد؛ به عنوان مثال، کاربران از طریق یک اپلیکیشن و یا وب سایت نرم افزاری را دانلود می کنند. در اینجا پرتال های رسانه های اجتماعی دارای ابزارهای تحلیلی خاصی جهت اندازه گیری میزان ترافیک و تعامل از طریق این پلتفرم هستند.

در صورتی که شرکت ها بازاریابی تعاملی را به درستی انجام دهند به مزایای بیشماری دست می‌یابند. در ادامه مزایای حاصل از تعامل با مشتریان کنونی و جدید را بیان می کنیم.

 

 

 مزایای بازاریابی تعاملی

باعث وفاداری به برند می شود

افزایش فالوور و دستیابی به مشتریان جدید نشانه خوبی برای شرکت هاست. با این حال، تکرار معامله از طرف مشتریان وفادار گزینه بهتری است.

وفاداری برند درهای جدیدی برای گسترش فروش باز می کند. ایجاد و حفظ رابطه بلندمدت با مشتری وفادار در نهایت به اعتماد او منجر می‌شود. به عنوان مثال، مشتری وفادار محصولات و خدمات شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کند. مشتریانی که از معامله با شما راضی باشند در نهایت به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند و این چرخه ادامه می یابد.

 باعث جذب افراد می شود 

اگر تلاش های بازاریابی کسب و کار جذاب نباشد، بسیاری از افراد از انجام معامله با شرکت صرف نظر می‌کنند؛ به عنوان مثال، اگر یک ایمیل تنها با عنوان «بر روی این لینک کلیک کنید» برای مشتریان بالقوه بفرستید، آیا تصور می کنید آنها به مشتریان وفادار شما تبدیل می شوند؟ شاید دکمه عدم عضویت برای او جذاب تر از این پیام پوشالی باشد.

در این زمینه شما نیاز دارید تا کمتر از کسری از ثانیه توجه مخاطب را به خود جلب کنید. یکی از این راه ها استفاده از بازاریابی ایمیل است. به عنوان مثال، شما دارای یک فروشگاه آنلاین هستید. بازدیدکننده در هنگام ورود به وبسایت با پیام های متعددی روبرو می شود که از او درخواست می‌کند برای خبرنامه ثبت نام کند. در این مرحله خبرنامه باید به گونه ای باشد که مشکل و یا نیازی را برطرف سازد. همچنین این پیام می تواند شامل یک کوپن و یا تخفیف باشد.

در پیام های بازاریابی خود از داستان سرایی هم استفاده کنید با این کار برگ برنده را به دست می گیرید و می توانید مشتریان بالقوه را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

بازاریابی تعاملی
بازاریابی تعاملی

 

اطلاعات مرتبط جمع آوری کنید

برخی از کسب و کار ها تصور می کنند جمع آوری داده های ارزشمند مهمتر از دستیابی به مشتریان جدید است. شاید به این دلیل باشد که بازیابی وجه نقد از دست رفته آسان تر از بازیابی اطلاعات از دست رفته است.

با این حساب، تعامل با مشتریان بالقوه و کنونی به کمک ابزارهای مدرن به شما کمک می‌کند اطلاعات مربوطه را از بازارهای هدف جمع آوری کنید. یک نمونه آن استفاده از بازاریابی ویدیو در کانال های رسانه‌های اجتماعی است. مردم از طریق اینترنت می توانند به تماشای ویدیو آنلاین بپردازند. از این بستر برای تعامل با فالوورهای شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و در نهایت آنان را به خریداران جدید و بلندمدت تبدیل کنید.

علاوه بر این، برخی از پرتال های رسانه های اجتماعی دارای ابزارهای آماری هستند که به شما امکان می‌دهد به بررسی اطلاعات جمعیت شناختی کاربران مخاطب بپردازید و سپس کمپین خود را بر اساس این اطلاعات تنظیم کنید. در هنگام انتشار ویدیو به یاد داشته باشید که به کامنت ها و نظرات افراد پاسخ دهید. همیشه طوری رفتار کنید که به نظر برسد نظرات آنان برایتان مهم است.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم