پیشنهاد ویژه
پیشنهاد ویژه

5 راهکار برای بالا بردن ارزش تجارت الکترونیک

ارزش تجارت الکترونیک شما زمانی بیشترین اهمیت را دارد که قصد فروش کسب و کارتان را داشته باشید. برای اینکه قیمت مناسبی برای تجارت خود تعیین کنید لازم است ارزش تجارت الکترونیک خود را بدانید. خریداران قبل از اینکه قصد خرید کسب و کار شما را داشته باشند، می‌خواهند از ارزش آن آگاه باشند.

چه اکنون قصد فروش تجارت خود را داشته باشید و یا بعداً، لازم است به ارزش آن پی ببرید. ارزش تجارت الکترونیک تنها مربوط به میزان درآمد آن نیست. مولفه های بیشتری وجود دارد که میزان ارزش یک کسب و کار را تعیین می کند.

برای اینکه ارزش دقیق کسب و کار خود را بدانید لازم است به سراغ کارگزار تجاری بروید. زمانی که ارزش حرفه ای کسب و کارتان را دریافتید، می توانید پی به چگونگی ایجاد آن ارزش ببرید. این اطلاعات جزئی برای خریداران بالقوه اهمیت زیادی دارد.

آیا به فکر فروش کسب و کارتان هستید؟ با انجام نکات زیر می توانید ارزش تجارت الکترونیک خود را افزایش دهید.

راهکارهای افزایش ارزش تجارت الکترونیک

  1. فهرست ثبت نام کنندگان ایمیل را افزایش دهید.

کسب و کارهایی که دارای لیست بلندتری از ثبت‌نام‌کنندگان هستند نسبت به کسانی که پایگاه داده کوچک مخاطب دارند ارزش بیشتری دارند. با این حال، لیست تماس های شما همیشه باید هدفمند و به روز باشد؛ به عبارت دیگر، اگر ۵ هزار نفر در پایگاه داده تماس شما وجود داشته باشند، اما به صورت تصادفی انتخاب شده باشند و یا میزان تعامل با آنها بسیار کم باشد، در حقیقت ارزش چندانی ندارد.

هیچگاه برای جمع آوری ثبت نام کنندگان ایمیل دیر نیست. می توانید در این زمینه با یک متخصص بازاریابی مشورت کنید تا تنظیمات کمپین PPC ، صفحات فرود و بهینه سازی سایت را انجام دهد. همین امروز رشد پایگاه داده مخاطبین خود را شروع کنید

 

  1. نرخ تعامل رسانه های اجتماعی را افزایش دهید

با اینکه تعامل به نوبه خود نمی تواند باعث افزایش ارزش کسب و کار شما برای خریداران شود، اما خریداران بالقوه به میزان واقعی بودن تعاملات شما در شبکه‌های اجتماعی توجه می کنند. اگر در رسانه های اجتماعی با طرفداران خود تعامل مثبت برقرار کرده اید، بدانید در موقعیت خوبی قرار دارید. خریداران بالقوه می خواهند بدانند شما وقت و تلاش خود را صرف تعامل با طرفداران، پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات آنان کرده اید.

  1. کمپینقوی مدیریت شهرت بسازید

کسب شهرت یک شبه اتفاق نمی‌افتد، بلکه مستلزم تلاش فراوان و تعهد بلند مدت است. شهرت شما بسته به ادراک عمومی از شرکت شما دارد. حتی شایعات نیز می تواند شهرت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

  1. به حل مسائل مشتری از طریق فیسبوک بپردازید

نظرات مثبت مشتریان راضی ارزش تجارت الکترونیک شما را افزایش می دهد. با این حال، همیشه در فیسبوک بازخورد منفی یا شکایت مشتری وجود دارد. حتی اگر محصول شما شگفت انگیزترین محصول در جهان باشد باز هم افرادی هستند که از آن تجربه ای بدی کسب کرده اند و می خواهند آن را به صورت عمومی به اشتراک بگذارند. در این زمینه سعی کنید نسبت به بازخوردهای منفی و یا کامنت‌های آنان حالت تدافعی نگیرید. در عوض، با مشتریان ناراحت صحبت کنید تا متوجه مشکل شان شوید و نسبت به رفع آن اقدام کنید. این کار را به صورت آشکارا انجام دهید تا همه نسبت به میزان تعهد شما به جلب رضایت مشتری آگاه شوند.

اتخاذ رویکرد پیشگیرانه و مبتنی بر ارائه راه حل در برابر شکایت مشتری باعث افزایش اعتبار و ارزش برند شما در نزد مشتریان می گردد، زیرا می دانند هر زمان که با مشکل روبرو شوند می توانند به سراغ شما بیایند.

از مشتریان بخواهید نظرات منفی خود را اصلاح کنند.

آمارها نشان می‌دهد که ۸۷ درصد مشتریان تنها از کسب و کارهایی که دارای سه تا پنج ستاره هستند خرید می کنند. نظرات منفی می تواند به شما آسیب برساند. با جلب رضایت مشتری می توانید نظرات منفی او را به نظرات مثبت تبدیل کنید. پس از حل مشکل، از مشتری از بخواهید که نظر خود را ویرایش کند. اکثر اوقات مشتریان از اینکه نظر خود را اصلاح کنند خوشحال می شوند.

مشتری ناراضی
مشتری ناراضی

 

  1. قبل از فروش کسب و کارتان را ارتقا دهید

ناگفته نماند که شما قبل از هرگونه فروش کسب و کار باید نسبت به رشد آن اقدام کنید. رشد بیشتر به معنی ارزش بیشتر است و این یعنی اینکه پول بیشتری پس از فروش در جیب شما خواهد بود.

تخم مرغ های خود را درون یک سبد نگذارید. ارزش تجارت الکترونیک شما به عوامل زیادی بستگی دارد که برخی از آن ها ممکن است خارج از کنترل شما باشد. به هر طریقی که می‌توانید به افزایش ارزش تجارت الکترونیک خود کمک کنید و خود را ارزان نفروشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم